Projekt Hrvatska kvantna komunikacijska infrastruktura – CroQCI predstavlja temelj za izgradnju moderne infrastrukture koja će zaštititi nacionalnu kritičnu infrastrukturu, poput vladinih institucija, operatora ključnih usluga te davatelja digitalnih usluga od novih kibernetičkih prijetnji.

Edukativni video o umjetnoj inteligenciji

Što je umjetna inteligencija, što je strojno učenje, kako funkcioniraju veliki jezični modeli poput ChatGPT-a, koje su zamke takvih modela i kako ih izbjeći, odnosno kako ih pametno koristiti?

Iza brojeva i grafikona – emocionalna strana državne mature

Državna matura važan je korak na obrazovnom putu svakog maturanta. Ona nije samo test znanja, već i važna prekretnica koja označava prelazak iz srednje škole u daljnje akademske ili profesionalne sfere života.

Zanimljive činjenice iz svijeta znanosti

Znanost ima svoju zabavnu i smiješnu stranu. No, poneke od ovih činjenica nisu “samo” ni smiješne, već su i pomalo čudne, šaljive ili čak bizarne. Donosimo neke od njih.

Pogledajte kurikulume o umjetnoj inteligenciji za osnovne i srednje škole

U sklopu CARNET-ovog projekta „Podrška primjeni digitalnih tehnologija u obrazovanju (BrAIn)“ razvijena su dva nova kurikuluma, oba pod nazivom Umjetna inteligencija: od koncepta do primjene, jedan za izvannastavnu aktivnost za osnovne škole, a drugi za fakultativni predmet za srednje škole.

Više od 1000 nastavnika i ravnatelja sudjelovalo na CUC konferenciji u Rovinju

Pod nazivom „AI u obrazovanju – Novi početak ili početak kraja“ danas je u Rovinju završena 26. po redu CARNET-ova konferencija za korisnike CUC2024 – najveća obrazovna konferencija u Hrvatskoj.

Izdvajamo
  • CroQCI: Hrvatska postavlja temelje za podizanje razine kibernetičke zaštite uz pomoć kvantnih komunikacijskih mreža
  • Edukativni video o umjetnoj inteligenciji
  • Iza brojeva i grafikona – emocionalna strana državne mature
  • Zanimljive činjenice iz svijeta znanosti
  • Pogledajte kurikulume o umjetnoj inteligenciji za osnovne i srednje škole
  • Više od 1000 nastavnika i ravnatelja sudjelovalo na CUC konferenciji u Rovinju

Kalendar tekuće
školske godine –

2023./2024.

Nastavna godina počinje 4. rujna 2023. godine, a završava 21. lipnja 2024. godine, odnosno 24. svibnja 2024. godine za učenike završnih razreda srednje škole.

Pogledajte kalendar tekuće školske godine

Na današnji dan

9.5.2024.
1850.

Rođen Joseph Louis Gay-Lussac, francuski fizičar i kemičar. Proslavio se već u…

RedButton

Prijavi zlostavljanje nad djecom

U kojoj regiji Hrvatske živite?

Znanje na jednom mjestu

Edutorij

Središnje mjesto

za pohranu, objavu, razmjenu, ocjenjivanje i dohvat digitalnih obrazovnih materijala