Ricerca
« Ožujak 2024 »

Oglasna ploča / Bacheca
Zaklada „Hrvatska za djecu“
Autor: Elis Slivar Jadreško, 24. 2. 2020.

Poštovani,

na sjednici Upravnog odbora Zaklade „Hrvatska za djecu“ dana 19. veljače 2020. donesena je odluka o dodjeli financijskih sredstava u svrhu sufinanciranja troškova školske prehrane (sufinancira se 1 školski obrok dnevno po djetetu u iznosu od 5,50 kn) djece za oba polugodišta školske godine 2019./2020. u sklopu projekta pod nazivom „Sufinanciranje troškova školske prehrane za djecu koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva u školskoj godini 2019./2020.“, slijedom navedenog informiramo roditelje o Projektu prehrana za djecu za oba polugodišta školske godine 2019/2020, te pozivamo one koji udovoljavaju uvjetima da moraju dostaviti potrebnu dokumentaciju do dana 3.3.2020. u Školu.

Dokumentacija kojom se dokazuje ispunjavanje uvjeta :

-     potvrda o pohađanju osnovne škole, potpisana i ovjerena od strane odgovorne osobe (ravnatelj osnovne škole), koja uključuje sve osnovne osobne podatke o djetetu
-     potvrda nadležne Porezne uprave o visini dohotka i primitaka za razdoblje za sve članove kućanstva 01.01.2019. do 31.12.2019.
-     izjava koju potpisuje roditelj/skrbnik, prema predlošku koji dostavi Zaklada
-  dijete je iz obitelji koja je korisnik prava na doplatak za djecu - NOVI UVJET- Rješenje ili Potvrda o pravu na doplatak za djecu.

u Točki 3.3. Ugovora         navedeno je što se ubraja u Prosječni mjesečni prihod zajedničkog kućanstva:
-        neto plaća i dodaci na plaću, izuzev materijalnih prava radnika
-        novčana naknada za stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa
-        mirovina sa svim dodacima, izuzev invalidske mirovine
-        dohodak od samostalne djelatnosti (dohodak od obrta i s obrtom izjednačene djelatnosti, dohodak od slobodnih zanimanja i dohodak od poljoprivrede i šumarstva)
-        dohodak od imovine i imovinskih prava, dohodak od kapitala, dohodak od osiguranja i drugi dohodak utvrđen za poreznu osnovicu poreza na dohodak
-        naknada plaće za vrijeme bolovanja
-        rodiljna i roditeljska novčana potpora.

Za djecu koja će ostvariti pravo i za koju je izvršena uplata za rujan, listopad, studeni, prosinac 2019. i siječanj 2020. molim Vas da priložite  Račun /Uplatnicu iz koje je vidljivo koliko je dana dijete konzumiralo marendu i dokaz o uplati  (odrezak plaćene uplatnice, kartica kupca ili Izvadak podračuna proračunskog korisnika).

Lijep pozdrav,